Listopad 2009

Pardubice jedou

30. listopadu 2009 v 16:39 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Pardubáci zatím válí. Sem tam se zápas nevyvede, ale jinak jsem z kluků opravdu nadšená. Hrají pohledný, účelný hokej, který nese ovovce v podobě bodů.
Kluci si momentálně procházejí velkým množstvím zranění, takže se stalo, že na zápas se Zlínem trenéři dali do kupy taktak tři pětky. Kluci to zmákli a nad Zlínem těsně zvítězili.
Poslední zápas byl ovlivněn panem rozhodčím Turčanem, který na začátku druhé třetiny vyloučil Jirku Cetkovskýho za "faul" na Melenovskýho. Kdo to viděl buď z reportáže nebo naživo většina se shoduje, že to faul nebyl. Já si to myslím taky.

Souhrn posledních zápasů Pardubic

HC Eaton Pardubice - HC Slavia Praha 2:3 pr.
HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 3:4 náj.
HC Eaton Pardubice - HC Mountfield 2:4
BK Mladá Boleslav - HC Eaton Pardubice 2:4
HC Oceláři Třinec - HC Eaton Pardubice 0:6
HC Eaton Pardubice - PSG Zlín 4:3
HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:5

Rado Somík se ošklivě zranil

4. listopadu 2009 v 10:31 | Sejky37 |  Pardubický hokej
V pátečním zápase s Kladnem utrpěl dost ošklivé zranění pardubický útočník Radovan Somík. Dostal pukem od spoluhráče Koláře přímo do pusy. Následky? Vpáčené zuby, pochroumaná čelist a možná otřes mozku. Ihned byl odvezen do nemocnice, kde se podrobil i menšímu operačnímu zákroku. Naštěstí už je doma a bude chybět asi 14 dní.

S Kladnem to vyšlo, v Brně moc ne.

3. listopadu 2009 v 19:00 | Sejky37 |  Pardubický hokej
S Kladnem to byl urputný zápas. Ve druhé třetině měli navrh kladeňáci a dost nás zatlačili. Naštěstí se kluci zmátořili a ve třetí třetině nedali Kladnu šanci. Zaslouženě zvítězili.

HC Eaton Pardubice - HC Geus Okna Kladno 4:2
Góly PCE: Kolář I (Rákos), Sýkora (Cetkovský), Koukal (Kolář I, Nakládal), Nakládal (Starý, Havíř)
V Brně kluci sehráli smolný zápas. Chybělo štěstí, hlad po gólech a ve třetí třetině nulová střelba. Zápas se nepovedl, kluci přečkají reprezentační pauzu na parádním 4. místě.

HC Kometa Brno - HC Eaton Pardubice 3:1
Góly PCE: Starý (Koukal, Kolář I)

Slova trenéra:
Václav Sýkora (HC Eaton Pardubice): "Duel se pro nás vyvíjel dobře, rozhodlo se ve druhé třetině, kdy jsme měli hodně šancí. Ty jsme trestuhodně zahazovali. Trest přišel v oslabení, kdy jsme inkasovali vyrovnávací branku. Domácí to polilo živou vodou. Chtěli jsme jít ve třetí třetině do tlaku, ale už jsme si šance nevytvořili. Brankáře Hoviho jsme vůbec neohrozili. Absolutně jsme postrádali hlad po gólech. Místo zakončení jsme měli přihrávky navíc."