Tady je text tý písničky, zazpívejte si to na Rolničky, rolničky.....pište, jak se vám líbí.

na Slávii nehrozí, že šéf je rozhodčí.

Rúžička, Růžička, ten to zařídí,

Z Varů jeden bod

29. října 2009 v 19:53 | Sejky37 |  Pardubický hokej
V úterý kluci dohráli 16. kolo na ledě karlovarské energie. Nesehráli špatný zápas, dokonce dvakrát i vedli, bohužel z výhry se nakonec radoval soupeř. Nájezdy nám zrovna moc nejdou a bohužel se to prokázalo i ve Varech. Růža zachytal velice dobře.

HC Energie Karlovy Vary - HC Eaton Pardubice 3:2 sn
Góly PCE: Libor Pivko (Sýkora, Špirko), Jan Starý (Špirko, Kočí)
Hodnocení pana trenéra:
Jan Votruba (HC Eaton Pardubice): "Bylo to kvalitní utkání, určitě se muselo divákům líbit. Hrál se dost otevřený hokej, bylo dost šancí na obou stranách. Ve třetí třetině jsme byli docela aktivní a troufám si říci, že jsme sahali po třech bodech, ale malinko nám chyběl důraz před bránou. Některé puky tam opravdu poskakovaly a my jsme je tam nedokázali protlačit. I tak jsme rádi, že si odvážíme bod, jsme s ním spokojení."

Tři body z Budějovic

28. října 2009 v 10:00 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Další tři body do tabulky si pardubičtí kluci připsali v neděli v Českých Budějovicích. Parádní vítězství vybojovali hlavně uragánem ve druhé třetině. Bohužel výhra má i svou oběť. Ve 14. minutě se nám zranil Dominik Hašek. Vypadá to na na natažený sval. Uvidíme, snad to nebude na dlouho. Zápas dochytal perfektně Martin Růžička.

HC Mountfield České Budějovice - HC Eaton Pardubice 1:4
Góly PCE: Sýkora (Divíšek), Starý (Koukal, Kolář II), Cetkovský, Pivko (Somík)

Co je nového v Pardubicích?

27. října 2009 v 17:57 | Sejky37 |  Pardubický hokej
V uplynulých dnech se stalo pár důležitých údalostí, máme nového kapitána, junioři mají nového trenéra, postavení v tabulce a co nás v nejbližších dnech čeká.

• Petr Čáslava včera odletěl směr Švédsko a tak máme nového kapitána. Stal se jím možná dost překvapivě Petr Koukal. "Kouky" patří k základním pilířům pardubické sestavy, hraje čistě a vyhýbají se mu zranění, věřím, že to bude dobrá volba. Zástupci zůstávají Petr Sýkora a Jan Starý.
  • Včera převzal chrudimské hokejisty nový kouč a tím je Pavel Rohlík. Odešel tak od neuvěřitelně dobře hrající pardubické juniorky, která v sezóně doposud neprohrála. Asistentem mu bude další s bývalých pardubických koučů Jiří Seidl. Juniorku tak dnes převzal Vladimír Martinec. Což je podle mě velmi dobrá volba, taková osobnost bude mít určitě respekt.
  • Co se týče tabulky je na ni opravdu krásný pohled. Pardubičtí hokejisté se nacházejí na 3. pozici se dvěmi zápasy k dobru. Z 18ti odehraných zápasů získali 36 bodů, na první místo zrtácejí 5 bodů.
  • Co nás čeká a nemine? Dnes pardubáci zajíždějí do Karlových varů dohrát 16. kolo. Vary doma trochu tápou, tak uvidíme co pardubičtí kluci předvedou. Chytat bude Martin Růžička, Domink je zraněný, má natažený úpon zadního steheního svalu, měl by chybět pár zápasů.

15. - 19. Kolo

24. října 2009 v 20:39 | Sejky37 |  Pardubický hokej
HC Eaton Pardubice - HC Sparta Praha 3:2
Góly PCE: Pivko (Zohorna, Havíř), Sýkora (Špirko), Starý (Koukal, Zohorna)

HC Eaton Pardubice - Bílí Tigři Liberec 5:4
Góly PCE: Cetkovský (Genoway), Zohorna (Koukal), Sýkora (Jillson, Pivko), Sýkora (Špirko), Špirko z trestného střílení

HC Benzina Litvínov - HC Eaton Pardubice 6:4
Góly PCE: Sýkora (Pivko, Špirko), Píša (Kolář II, Genoway), Zohorna (Koukal, Nakládal), Genoway (Cetkovský)

HC Eaton Pardubice - HC Plzeň 1929 3:2
Góly PCE: Genoway (Somík), Špirko (Sýkora, Jillson), Somík (Cetkovský, Genoway)

16. Kolo v Karlových Varech hrajeme až 27.10.

Trošku statistik

17. října 2009 v 19:24 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Máme za sebou první čtvrtinu nové sezóny, tak si ji trošku shrňme ze statistického pohledu.
  • Pardubičtí hokejisté mají dva odložené zápasy k dobru. Přesto se nacházejí na parádním 5. místě se strátou 4 bodů na 1. místo.
  • V kanadském bodování je v první dvacítce pouze Petr Sýkora na třinácté pozici. Ze 14 zápasů má na kontě 11 gólů a 3 asistence. V tabulce střelců je na místě 3.
  • V tabulce brankářů je Dominik Hašek na 9. pozici má 2,5 gólu na zápas a průměr 91, 2.

Klubové statistiky:

Nejlepším obráncem je Petr Čáslava má na kontě 6 asistencí / žádný gól,+2.
Nejlepší střelec z obránců je Honza Kolář II. Má na kontě 3 góly / 1 asistenci, +4.

Z útočníků je na tom nejlépe Petr Sýkora 11 gólů / 3 asistence, +5.
Nejlepší nahravač je Petr Koukal, krom 3 gólů ma na kontě 8 asistencí a +2.

V +/- bodech je na tom nejlépe Libor Pivko ma +7, nejhůře Michal Šeda -7

Série skončila...začala snad nová?

17. října 2009 v 19:04 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Ve Zlíně Pardubičtí hokejisté ukončili sérii vítězství. Zápas měli ve své moci domácí a pardubický kluky k ničemu takřka nepustili. Naprosto excelentní výkon podal Dominik Hašek.

PSG Zlín - HC Eaton Pardubice 4:2
Góly PCE: Sýkora (Píša), Zohorna (Nakládal, Havíř)

Další zápas kluci odehráli v minulou neděli doma proti Spartě. Zápas to byl vyrovnaný a místy to byla opravdu bitva, ale Pardubáci udeřili dvakrát v oslabení a myslím, že celkem zaslouženě zvítězili.

• páteční 16. kolo bylo odloženo z důvodu výstavy v KV aréně ve Varech, hrát se bude v úterý 27. 10.

Páté vítězství a další novinky

8. října 2009 v 15:23 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Pardubice se rozjely! Od výprasku v Kladně v 8. kole ještě neprohrály. Už to čítá pět zápasů v řadě! Tu poslední výhru si kluci přivezli z velmi dobře hrajícího Třince. Trefili se i nováčci v pardubickém týmu americký obránce Jeff Jillson a kanadský bek Colby Genoway. Hašan si mohl připsat první nulu v extralize, ale tu mu zhatil Zíb asi 19 minut před koncem zápasu.

HC Oceláři Třinec - HC Eaton Pardubice 1:5
Góly PCE: Sýkora (Píša), Jillson (Špirko), Genoway (Rákos, Píša), Koukal, Nakládal (Koukal, Zohorna)

Novinky:
  • Pardubický tým má v kádru nového hráče a to amerického obránce Jeffa Jillsona. Není to žádný nazdárek, má odehráno přes 140 zápasu v NHL a vlastní i bronzovou medaili z MS 2004.
  • Petr Čáslava, pardubický kapitán si prodlouží působení v Pardubicích. Už je známá věc, že odchází do Švédské Timry. Původně měl odejít v polovině října, ale dohodl se s klubem na prodloužení a poslední zápas za pardubický Eaton odehraje 25. října v Českých Budějovicích.
  • Jánko Lašák už má konečně práci. Všechny strany se dohodly na působení Janíka u úřadujícího mistra slovenské ligy v Košicích. Je tam na hostování do 30. dubna. Takže přeju Janíkovi ať se daří a ukáže, že je to pořád excelentní brankář.

Čtvrtá výhra v řadě!

5. října 2009 v 19:34 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Pardubický Eaton nezaváhal v domácím utkání a porazil Mladou Boleslav 4:2. Kdo čekal nějakou kanonádu byl pěkně naivní. Já osobně jsem čekala urputný boj a tak se taky stalo. Boleslav si velice dobře hlídala pásmo a bylo dost těžký se tam dostat, ale kluci hráli celkem trpělivě a vyplatilo se to. Hráči utkání byli určtě Rasty Špirko a Peti Sýkora. Perfektně jim to spolu sedlo a doufám, že jim to takhle bude pálit dál. Zápas odchytal Martin Růžička. Nechytal špatně.

HC Eaton Pardubice - BK Mladá Boleslav 4:2
Góly PCE: Špirko (Sýkora, Pivko), Píša (Genoway, Somík), Sýkora (Čáslava, Špirko), Špirko (Sýkora)

Postřehy z utkání
  • Kluci před zápasem hrajou venku fotbálek a hrajou ho občas tak divoce, že jim míč vletí na balkon. No a ten byl tentokrát zamknutej a tak Michal Klejna nezahálel a na ten balkon vyšplahal, míč shodil a zase sešplhal dolů.
  • Jak už jsme předesílala, tak zápas chytal Růža. Hašan byl na střídačce a bylo na něm dost vidět, že se celkem nudí. Tak si asi minutku před koncem první třetiny odkráčel do kabin. Na další třetinu přišel asi ve druhý minutě. A zase do kabin odešel asi v 16 minutě. Opravdu si to užil...
  • Malej Janko Lašák chudák ztratil šálu. On chodí koukat na zápasy s taťkou Lašákem a pobíhá tam s klukama a prostě ji asi někde nechal. Hned se přiznal tatínkovi, ten jak bylo vidět z toho moc vědu nedělal.

Pardubice porazily lídra

3. října 2009 v 15:47 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Netradičně ve čtvrtek sehrálo kluci parádní představení s trošku divokým závěrěm. Do Pardubic přijel lídr tabulky Vitkovice, takže nás nečekalo nic jednoduchého. Kluci perfektně bránili, hráli trpělivě a to jim přineslo vytoužené tři body. Na konci zápasu bohužel Hašan špatně odhadl situaci a dovolil soupeři zápas zdramatizovat, ale naštěstí jsme to zvládli tři body zůstaly doma.

HC Eaton Pardubice - HC Vitkovice Stell 3:2
Góly PCE: Klejna (Divíšek, Rákos), Sýkora (Špirko), Zohorna (Koukal, Kočí)