Září 2009

Nový útočník v Pardubicích

30. září 2009 v 10:19 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Ve včerejší sestavě pardubického celku se objevil muž jménem Colby Genoway. Jedná se o nového útočníka, který bude (nevím jak dlouho) nastupovat za Pardubice.
Colby má zkušenosti s AHL a poslední dva roky ztrávil ve Finsku a ve Švédsku.

Post: levé křídlo
Narozen: 12. prosince 1983 v Mordenu (Manitoba, Kanada)
Výška: 186 cm
Hmotnost: 90 kg
Držení hole: levéPrý to ještě není vše, můžeme ještě očekávat minimálně jednoho obránce. Tak uvidíme...

Pardubice "vykradly" O2 arénu

30. září 2009 v 10:14 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Jupí jou!!!! Tohle čekal asi málo kdo. Přivést 3 body ze Slávie, krásná práce. V první třetině kluci nehráli špatně, ale Slávie dokázala z minima vytěžit maximum a vedla 2:0. Naštěstí jsme ubránili dvě přesilovky na počátku druhého dějství a pak přišel náš obrat. Hašan zavřel bránu, kluci tam nasypali 5 gólů a bylo hotovo. Jsem na kluky pyšná, tohle by je opravdu mohlo nakopnout a udělat pořádnou šňůru zápasů. Ve čtvrtek nás čeká lídr tabulky Vitkovice, nebude to jednoduchý...

Slavia Praha - HC Eaton Pardubice 2:5
Góly PCE: Pivko (Čáslava, Koukal), Koukal z trestného střílení, Sýkora, Pivko (Čáslava)

Martin Richter odchází do Brna

29. září 2009 v 12:43 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Dneska pardubický manažer Zbyněk Kusý na oficiálních stránkách klubu potvrdil informaci, že obránce Martin Richter skončil v Pardubicích a přesouvá se do Komety Brno. Asi tam tak nějak pořád převládala ta minulost co se v kabině dělo za posledního působení Říhy, tak to vyřešili tímto způsobem. Přeju Martinovi ať se mu daří....

Potom pan Kůsý zmínil, že je naspadnutí nějaká dohoda s hráčí, kteří působili v zámoří. Uvidíme co se z toho vyvrbí.
"Jedná se o hráče, kteří nastupovali v NHL, kde mají někteří z nich značný počet zápasů, nebo to jsou úspěšní hráči středního věku mezi šestadvaceti a dvaatřiceti lety, kteří působili v předních evropských klubech nebo AHL," dodává Zbyněk Kusý na oficiálních internetových stránkách klubu HC Eaton Pardubice www.hcpce.cz

6., 8. a 9. kolo

29. září 2009 v 12:33 | Sejky37 |  Pardubický hokej
HC Plzeň 1925 - HC Eaton Pardubice 1:2 sn
Góly PCE: Kočí (Čáslava, Somík), rozh. nájezd Zohorna

Tak s tímhle výsledkem počítal asi málokdo. Tajně jsem doufala v bodíček, ale Hašan perfektně zachytal nájezdy a dva body jsou doma.

HC Geus Okna Kladno - HC Eaton Pardubice 6:0
K tomuhle zápasu není potřeba cokoli dodávat. Kluci to podělali.

HC Eaton Pardubice - HC Kometa Brno 6:3
Góly PCE: Cetkovský (Kolář II), Kolář II (Somík), Píša, Zohorna (Cetkovský, Hašek), Kolář II, Starý (Koukal)

Jo tak tohle je jiná. Kluci měli po většinu času zápas ve svých rukách, Kometa hrála dost zakřiknutě. Pár chybek se objevilo a Kometa se místy dostala trochu do kontaktu, ale naštěstí to kluci dokázali napravit a zaslouženě vyhráli. Do Pardubic samozřejmě dorazila kvanta brněnských fanoušků, jsou parádní, když jsou schopni za takovéhle situace jezdit v takovém počtu.

7. kolo s Českými Budějovicemi Pardubice sehrají v úterý 17. 11.

5. Kolo - Pardubice rozdrtily Litvínov

20. září 2009 v 18:23 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Pardubice - Litvínov 9:3
Góly PCE: Koukal (Starý, Zohorna), Starý (Havíř, Koukal), Zohorna (Starý), Nakládal (Havíř, Koukal), Sýkora (Pivko, Richter), Zohorna (Koukal), Sýkora (Richter), Sýkora (Richter), Pivko (Divíšek)

Jo tak to je skóre. Od druhé třetiny naši kluci sehráli perfektní zápas. V první to ještě trochu drhlo, ale do druhé třetiny kluci vlétli jako politý živou vodou a nasázeli Litvínovu asi tři branky.
V první třetině jsem si tak říkala, kluci vytrvat. Bohužel si házeli přihrávky na paty a po první chybě v zápasu jsme inkasovali dost smolnej gól. Naštěstí jsme ještě před sirénou dokázali odskočit
na 3:2 a druhá třetina, to byla paráda. Radost se dívat.
Čtyři body za jeden gól a 3 asistence zaznamenal Petr Koukal, první pardubický hattrick zaznamenal, kdo jiná než Petr Sýkora. Skvělý zápas odehrál i Tomáš Zohorna, který po zranění Honzy Koláře hrál ve dvou pětkách. Líbil se mi i výkon Martina Richtera, ten zaznamenal 3 asistence. Bylo moc hezký jak Peťa Sýkora děkoval Martinovi za ty asistence při jeho gólech.
Dneska kluci hrajou v Plzni.

2., 3. a 4. kolo

17. září 2009 v 7:22 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Sparta - Pardubice 2:3 sn
Góly PCE: Špirko (Cetkovský), Cetkovský (Špirko), rozhodující nájezd Špirko

V tomhle zápase válel Rasty Špirko, který bravurně proměnil dva nájezdy.

Hodnocení trenérů:
František Výborný (HC Sparta Praha): "Chtěli jsme do utkání vstoupit náporem, ale tu první třetinu jsme se do toho nedostali a Pardubice byli v tomto lepší, v klidu to odbránily. Nemyslím, že by tam byla z naší strany nervozita, ale přece jen to bylo první utkání doma, což nás možná poznamenalo. Od druhé třetiny jsme zvýšili agresivitu, šli jsme jednodušeji do útočného pásma a získávali tam kotouče, tam jsme se zvedli. Když jsme došli do vedení 2:1, tak hned v následujícím střídání dostat branku, to by se nám stávat nemělo."

Václav Sýkora (HC Eaton Pardubice): "Utkání bylo velmi dramatické. My jsme si byli vědomi toho, že se musíme výrazně zlepšit v obranné hře, protože síla Sparty v útoku je opravdu mimořádná. Dá se říct, že se nám to podařilo. Někdy i se štěstím, hlavně v oslabeních. Trpělivá hra se nám vyplatila, dostali jsme se v první třetině dokonce do vedení a byla pro nás jen škoda, že jsme to nedokázali potvrdit druhým gólem. Šance tam na to byly. Sparta po vyrovnání hodně narostla, měli jsme velké problémy a bylo velice důležité, že po vedoucím gólu Sparty na 2:1 jsme rychle vyrovnali. To byl zlomový moment pro vývoj zápasu."Pardubice - Karlovy Vary 3:4 sn
Góly PCE: Starý (Nakládal, Havíř), Špirko (Somík), Sýkora (Čáslava)

Nedělní zápas ovlivnily dvě věci naše příšerně odehráná druhá třetina a výkon pana rozhodčího Turčana, co ten někdy dokázal odpískat, to byl opravdu výkon :-(. Ale jak říkám ve druhé třetině jsme předvedli výkon, jak ze špatnýho snu a do třetí třetiny jsme šly za stavu 1:3. Naštěstí máme Špirka a Sýkoru a dotáhli jsme to alespoň na ten bod. Bohužel nájezdy nejsou zatím naší silnou stránkou, co se dá dělat, jedeme dál...Liberec - Pardubice 4:3

Góly PCE: Kolář II. (Cetkovský), Pivko (Sýkora), Divíšek

Zápas odchytal Martin Růžička.

Je to tu!

10. září 2009 v 18:04 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Tak nám to začalo! Hokejová Extraliga nabírá na obrátkách a to i s nejlepším českým gólmanem
všech dob Dominikem Haškem v pardubické brance.
Myslím, že zápas tak nějak odpovíal úvodu ligy. Místy to bylo takové rozhrkané a co nám opravdu
nešlo byly přesilovky. Ve třetí třetině jsme bušili na Zlínskou bránu, ale marně. A nájezdy, to je loterie.
Před zápasem pardubickou halou procházela delegace z firmy Moeller/Eaton. Byli to takový rozjuchání pánové a dámy, vypadali celkem sympaticky a nadšeně. Během zápasu se kousek ode mě motal malej a velkej Janko, moc by mě zajímalo, jestli už se mu něco rýsuje.
Co předvedla jižní tribuna, to bylo ohlušující...ticho. Byla to mizere. Nebyli ani schponi přivítat Dominika jak se sluší a patří. I Zlíňáci měli sympatickej transparent. Jestli to takhle půjde dál bude to opravdu hrůza. Podle mě to sejně pramení z našeho fanklubu. Udělali se nich nedotknutelný modly a přitom je to jen banda nabubřenců. Opravdu ty lidi nemám ráda. Myslim, že až přijede Brno, budou z nás možná dost zklamaný.

HC Eaton Pardubice - PSG Zlín 1:2 sn
Góly PCE: Sýkora (Divíšek, Čáslava)

Ještě další fotky - celý článek :-)


A kapitánem je?

5. září 2009 v 14:41 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Petr Čáslava! Je to zvláštní rozhodnutí, ale je to tak. Rozhodli to sami trenéři, samozřejmě proč ne, Petr je pardubická ikona jeden z nejlpeších hráčů, ale v říjnu přestupuje do Švédska pak se zvolí novej. Nevim, nechápu to, je to takový pápa Péťo aspoň si zakapitánuješ, když už teda odcházíš. Myslím si, že je to dost nešťastný rozhodnutí.....
foto:www.hokej.cz

Přátelské zápasy jsou za námi

5. září 2009 v 14:36 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Období přípravných zápasů je za námi. Myslím, že pardubáci sehráli vcelku povedené zápasy. Samozřejmě sehráli zápasy, který se prostě nevydařily, ale celkově bych je hodnotila kladně.
Ve dvanácti přípravných zápasech si připsali 7 vítězství, 4 porážky a jednu prohru na samostatné nájezdy. Pardubičtí hokejisté sehráli i turnaj ve Švýcarsku, kde obsadili pěkné 3. místo.

4 nejlepší střeleci: Sýkora 6, Somík 4, Klejna a Starý 3
3 nejlepší nahrávači: Klejna 8, Špirko 8, Koukal 5

pozn. každý hráč má odehraný jiný počet utkání.

Pardubice - Brno 3:4
Góly PCE: Starý (Koukal), Špirko (Klejna), Pivko (Richter)

Pardubice - České Budějovice 5:1
Góly PCE: Pivko (Zohorna), Klejna (Somík), Starý (Nakládal), Koukal (Kolář I, Špirko), Somík (Špirko, Klejna)


Moeller se mění v Eaton

1. září 2009 v 19:27 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Dnes proběhla v Pardubicích oficiální předsezóní tisková konference. Jeden z hlavních bodů tiskovky bylo bezesporu představení nového sponzora a tím pádem nového názvu klubu, který zní HC Eaton Pardubice.
Dále Pardubice oznámily, že různými škrty snížily rozpočet o 20 miliónů korun a to i přesto, že získaly legendárního golmana Dominika Haška a vrátil se Petr Sýkora.
Taky se zmínily příchody a odchody. K již avizovaným Kočímu a Špirkovi byl oznámen i Martin Richter z čehož asi usuzuju, že se dohodli na financích a Martin tu zůstane, což si myslím, že je jen dobře.
Další novinkou je fakt, že američtí beci jsou na cestě domů, do týmu se neprosadili. Což taky není žádná škoda, máme dost vlastních odchovanců, který jsou na stejný ne-li na vyšší úrovni než byli ti američani.
Do nové sezóny pardubičtí hokejisté vstupují s pokorou a prioritou je postup do play off a jak říkal pan Kusý, spokojení fanoušci každý zápas a vyrovnaný rozpočet....tak hurá na extraligu!!!

foto: www.idnes.cz