Srpen 2009

Anketa

29. srpna 2009 v 19:32 | Sejky37 |  Pardubický hokej
A ještě tu mám anketu a to Kdo by měl podle tebe být kapitánem pro novou sezónu? Klidně připiš i proč si myslíš, že zrovna on.
V přípravě se jich vystřídalo několik. Byl jím Pivko, ten byl teda několikrát a je to můj žhavej kandidát. Dalšími byli Honza Kolář, Aleš Píša, to je můj černej kůň. Rado Somík, David Havíř, Petr Čáslava a další už nevim, jestli někdo ještě byl. Moji kandidáti jsou Pivko, Divoch a Sýkora.
Pivko - měl céčko často v přípravě a myslím, že má velký slovo, nebojí se říct věci na plnou hubu.
Divoch - kapitánoval v Plzni a je myslím něco podobnýho jako Pivko.
Sýkora - veliká pardubická osobnost, má respekt, je to velkej hecíř, myslím, že dokáže tým strhnout

Pardubice v TV

29. srpna 2009 v 19:25 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Pan Záruba se vyznamenal. V nadcházející sezóně budeme v prvních dvou měsících v televizi hned čtyřikrát a to doma hned třikrát. Jen pro přehled, loni byly Pardubice v televizi myslím čtyřikrát v základní části a doma jen jednou.
Hokej se teda přesouvá z druhýho programu na čtvrtej, ale i tak je to dost dobrý. Četka bude dokonce vysílat každej hrací den, což je taky dobrý. Hned první zápas se Zlínem jsme v televizi.

Pardubice v TV září/říjen:
9. 9. Pardubice - Zlín
20. 9. Plzeň - Pardubice
11.10. Pardubice - Sparta
23. 10. Pardubice - Plzeň


9. a 10. přípravný zápas

28. srpna 2009 v 17:06 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Ve svém devátém přípravném zápase si pardubičtí hokejisté připsali šestou výhru. Zápas měl
pořádnej náboj, objevily se i menší šarvátky. Co si budeme povídat, Bolka hraje trošku jako
prase.
Líbil se mi výkon Martina Richtra, což jsem asi jediná, ale hrál v přesilovkách i oslabeních a líbilo se mi jeho nadšení pro hru. Alespoň tak na mě působil. Viděla jsem hrát i ty dva Američany a nejsou špatní. "Toníček" Aielo má lepší parametry, ale oba mají něco. Uvidíme ještě se budou hrát dva zápasy. Mělo by se u nich rozhodnout do 6. září.
Peťa Sýkora vstřelil gól při samostatném nájezdu. Nepáral se s tim prostě prásk a gól.
A ještě jedna zvláštnost Miša Šeda a Václav Kočí nastoupili ve čtvrtém útoku s Honzou Semorádem a nevedli si vůbec špatně. Jejich lajna zařídila dva góly.
Potom jsem si ještě všimla, že se změnilo rozbruslení. Hašan o tom mluvil v jednom rozhovoru, že je zvyklej na něco jinýho, tak se asi vymyslel nějakej kompromis aby to vyhovovlo všem stranám.
Mimochodem Hašan chytal perfektně. Už nebyl tak vyklepanej, jako v tom zápase se Slávii, chytal velice dobře.

Pardubice - Mladá Boleslav 3:2
Góly PCE: Semorád (Šeda), Sýkora z trestného střílení, Rákos (Koukal, Bláha)


Neveřejný zápas:
Slavia - Pardubice 2:1
Góly PCE: Sýkora (Pivko, Havíř)Tipsport cup pro Pardubice končí

22. srpna 2009 v 19:53 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Pardubičtí hokejisté včera prohráli v Kladně těsně 3:2 a skončili na druhém místě ve své skupině, tím pádem nepostupují dál a soutěž pro ně končí. Ze skupiny postupuje Jihlava, která se utká se Zlínem, druhou dvojci tvoří Sparta a Ústí nad Labem.

Pojďme k zápasu, podle všeho se klukům absolutně nepovedla první půlka zápasu. Měli jsme spoustu vyloučenejch a celkově se to prostě nepovedlo. Měli jsme docela okleštěnou sestavu, nehráli Cetkovský, Pivko a Divíšek kvůli zraněním, nenastoupil Havíř. Hráli ti dva Američani, ale těm bude asi ještě chvíli trvat než se do toho dostanou.

Nevadí, v úterý hrajeme přátelák s Mladou Boleslaví, takže hurá na hokej!

Kladno - Pardubice 2:3
Góly PCE: Čáslava (Špirko), Sýkora (Špirko, Čáslava)

Američtí beci na testech v Pardubicích

17. srpna 2009 v 21:38 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Dnes Pardubice přišly se zprávou, že získaly dva americké beky na testy do 6. září.
a Anthony Aiello, jedná se o mladé kluky, kteří prý prakticky nic nestojí, tak uvidíme jesti se chytí.

Vyjádření generálného manažera pana Kusýho na oficiálních webových stránkách klubu: "Tito hráči sem jezdí sbírat zkušenosti. Neočekáváme od toho nic, nejsou to posily, které tu určitě budou hrát. Je na nich, jak se srovnají s naší úrovní a tempem. Jsme na ně zvědavi, je to finančně výhodné, tak jsme se rozhodli to vyzkoušet."

Brett MotherwellAntony Aiello


Pardubice obsadily třetí místo

15. srpna 2009 v 21:03 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Což si myslím, je velmi pěkné umístění. Ze tří zápasů mají na kontě dvě výhry a jednu prohru, což je vyneslo na konečné třetí místo.
Včerejší zápas pardubickým klukům moc nesedl. Prohráli vysoko 6:2, navíc Michal Klejna ze zápasu odešel předčasně, dostal trest 5 + do konce zápasu, David Havíř a Daniel Rákos vyfasovali "desítky". Prostě se to nepovedlo, tečka, myslím, že takovejhle zápas je v přípravě potřeba. Oba naše góly vstřelil Peťa Sýkora. Jeho bilance 2 zápasy 3 góly je moc pěkná. Snad mu to vydží.

HC Fribourg-Gottéron - HC Moeller Pardubice 6:2
Branky PCE: Sýkora, Sýkora (Cetkovský)

Do dnešního zápasu šly kluci trochu oslabení. Nenastoupil Peťa Sýkora, Libor Pivko a Aleš Píša. I tak to kluci zvládli a vyhráli 3:1. Pardubice skončily třetí. O vítězství se právě perou Magnitogorsk a Freibourgem, momentálně je stav 0:0.

HC Servette Ženeva - HC Moeller Pardubice 1:3
Branky PCE: Drtina (Havíř, Rákos), Havíř (Mocek, Špirko), Cetkovský

Pardubické body:
Skóre: 11:10
Góly: Sýkora 3, Drtina 2, Havíř 2, Somík, Šeda, Klejna, Cetkovský
Asistence: Klejna 3, Píša 3, Pivko, Koukal, Cetkovský, Havíř, Rákos, Mocek, Špirko

Hockeyades: Pardubice - Ambri Piotta

14. srpna 2009 v 11:09 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Parádní vstup do turnaje ve Švýcarsku se povedl hokejistům Pardubic. V prvním zápase rozstříleli soupeře 6:1. Čtyři body zaznamenal Michal Klejna (1+3), trefil se i navrátilec Petr Sýkora, pro kterého byl tento zápas prvním v této sezóně.

HC Moeller Pardubice - HC Ambrì-Piotta 6:1
Branky PCE: Havíř (Pivko), Somík (Klejna), Sýkora (Klejna, Píša), Šeda (Píša), Drtina (Klejna, Somík), Klejna (Koukal)
Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice): "V první třetině jsme nadělali dost chyb v obranném pásmu, kde jsme poztráceli dost puků. Soupeř měl v úvodu více šancí, to nás výborně podržel Dominik Hašek. Ujali jsme se vedení, soupeř pak srovnal. Ve druhé třetině přišla plejáda vyloučení z naší strany, ale oslabení jsme ubránili, což je největší klad, a dali jsme dvě důležité branky z brejkových puků. Za stavu 3:1 jsme už soupeře jasně přehrávali kombinační hrou. Bylo důležité, že jsme byli i produktivní, i když jsme další šance nevyužili.

Novinky z Pardubic III.

13. srpna 2009 v 11:47 | Sejky37 |  Pardubický hokej
  • Petr Čáslava odehraje prvních 15 zápasu v letošní sezózně za Pardubice. Klub se s hráčem dohodl a v září se můžou fanoušci těšit na Petr v pardubickém dresu. Časy totiž potom zamíří do švédské Timry, kam přestoupil.
  • Pardubičtí hokejisté v úterý brzy ráno odcestovali na švýcarský turnaj do Vallée de Joux. Ten před pár lety i vyhráli, tak uvidíme jak dopadnou letos. Dnes nastoupí proti celku Ambri - Piotta, měl by chytat Dominik Hašek.
  • Pardubice sužují zranění a nemoci. Do Švýcarska neodcestovali Tomáš Divíšek a Martin Richtr. Petra Sýkoru taky trápilo nějaké zranění, ale ten by měl být už na místě. Dále mají nějaké menší zdravotní komplikace Koukal se Starým.

Výsledky přátelských zápasů

13. srpna 2009 v 11:21 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Hokejisté Pardubic mají za sebou první porci zápasů, takže si uděláme menší souhrn.

Pardubice - Kladno 4:2

Vrchlabí - Pardubice 0:3
Branky PCE: Bláha, Somík (Kolář II), Somík (Zohorna, Klejna)
Tento zápas odchytala brankářská legenda v brance Pardubic Dominik Hašek. Byl to jeho první zápas po 15 letech za rodné Pardubice. Nevedl si vůbec špatně.

Pardubice - Jihlava 3:0
Branky PCE: Kolář I (Špirko), Cetkovský (Kočí), Starý (Špirko)
S dalším slabším soupeřem se kluci utkali v domácí aréně. Myslím, že celkem s přehledem si zápas uhlídali a nedopustili žádnou senzaci.

Pardubice - Slávia 2:3 sn
Branky PCE: Čáslava (Semorád), Špirko (Kolář I, Rákos)
Konečně pořádný soupeř pro pardubický celek. A ještě něčím byl tento zápas vyjímečný. Dominik Hašek chytal doma. Chudák byl nervózní nebo tak alespoň působil. Udělal nějaké chyby, ale všechno je teprve na začátku. Kluci nehráli špatně, ale první těžký soupeř ukázal na chyby v obraně na kterých se musí ještě zapracovat.


Renovace

11. srpna 2009 v 19:14 | Sejky37
Rozhodla jsem se že to tu po delší době od základů překopu. Změním obsah blogu, více méně ho trošku zeštíhlím. Zaměřím to tu jen na hokej a sportovní události, který mně něčím zaujmou. Takže se dám do toho...