Květen 2009

Václav Kočí

31. května 2009 v 19:10 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Představuji další posilu a to tentokrát do obranných řad Václava Kočího.
Narozen: 15.7.1979
Výška: 185 cm
Váha: 94 kg
Post: obránce
Hůl: levá

Nový člen zadních řad Václav Kočí je odchovancem libereckého hokeje. Prošel i spoustou prvoligových týmů. Loňskou sezónu působil v Mladé Boleslavi, kde patřil k tomu lepšímu co Boleslav měla. Jeho největším koníčkem je Jára Cimrman, dále pak historie a počítače.Rastislav Špirko

22. května 2009 v 19:41 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Pojďme si trošku představit novou tvář v pardubickém týmu útočníka Rastislava Špirka.

Narozen: 21.6.1984
Výška: 175 cm
Váha: 81 kg
Post: útočník
Hůl: leváRastislav Špirko pocházi ze slovenského Martina, kde také z hokejem začínal. Působil zde v mládežnických kategoriích a nakoukl i do A týmu za který odehrál 50 zápasů. V sezóně 2003/2004 odešel hledat své štěstí do zámoří, kde hrál nižší soutěže. V roce 2006 se vrátil domů do Martina. Před sezónou 2007/08 zamířil Špirko do Vsetína, ten však nedostal extraligovou licenci, proto se nadějný útočník upsal Ústí nad Labem. Tomu se však nepodařilo udržet v české nejvyšší soutěži a tak mladý útočník strávil letošní sezónu v první lize. Nevedlo se mu vůbec špatně, ve 43 zápasech nastřádal 36 bodů (17+19). Stal se druhým nejlepším střelcem v Ústí. Nastoupil i ve dvou zápasech za Pardubice, kde si připsal 1 gól a asistenci.
Jsem na Špirka velmi zvědavá, přišel sem jako velice prespektivní útočník, tak doufám, že to
prodá. Je typově podobný Rolasovi, takže by klidně mohl hrát se Sejkem....mimochodem, je to
docela fešák :-)))


foto:hcpce.cz

Novinky z Pardubic II.

15. května 2009 v 19:12 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Pardubičtí kluci se dnes vrátili z náročného soustředění na Slovensku. Kluci cestovali vlakem, takže to pro mnohé asi byla celkem událost. Na Slovensku se rozhodně nenudili, měli na programu mimo jiné výšlapy do hor pod dohledem místního horského vůdce. Dnes nad ránem se hoši vykulili z vlaku a tady je odkaz na fotky z příjezdu. foto z příjezdu


Daší novinkou je, že si Pardubičtí hokejisté znovu zahrají Tipsport Hockey Cup. Soupeři ve skupině jsou Dukla Jihlava a Slavia Praha na domácím kluzišti a HC Vrchlabí a HC Geus Okna Kladno venku.

Sen se rozplynul...

9. května 2009 v 19:13 | Sejky37 |  Hokej
Bohužel je to tak. Naděje na medaili z mistrovství světa je pryč. Čeští hokejisté nezvládli rozhodující čtvrtfinálový zápas a na šampionátu, tak zkončili šestí. Co rozhodlo? Podle mě nervozita na našich hokejkách a perfektní obranná práce švédských hokejistů. Jim se podařilo naprosto vyšachovat Jágra ze hry a tak hra celé první lajny šla do háje. Jediný skvělý moment byl perfektní gól Petra Čajánka při vlastním oslabení 5 na 3.
Co se dá dělat, je to prostě sport. Co to znamená? Začíná "okurková sezóna" v hokeji, takže rozjedu nové rubriky, které se budou týkat módy a muziky. Samozřejmě novinky z Pardubic rozhodně chybět nebudou.

ČTVRTFINÁLE JE TU!!!

7. května 2009 v 18:59 | Sejky37 |  Hokej
Den: Čtvrtek 7. 5. 2009, Čas: 20:15, Místo: U nejbližší televize, Proč Čtvrtfinále Mistrovství světa je tu!!! Kdo z hokejového národa ještě neusedl před obrazovky, ve čtvrtek určitě usedne. Vzhůru na Švédy!!!

Čtvrtfinále
6. 5. 2009
Rusko - Bělorusko 4:3
Finsko - USA 2:3

7. 5. 2009
Canada - Lotyšsko 4:2
Švédsko - Česká republika 20:15

Konec osmifinálových skupin

4. května 2009 v 21:00 | Sejky37 |  Hokej
Trpělivé dobívání běloruské tvrze, tak by se dal pojmenovat včerejší zápas naší reprezentace. Běloruští hokejisté dopředu prakticky nic nepředvedli. Bránili a to musím říct opravdu důsledně.
Naštěstí čeští kluci neztráceli trpělivost a pomalu rozbíjeli jejich obranný val. Hvězdou zápasu
byl Petr Čajánek, který se trefil hned dvakrát.

Tahle výhra nám přisoudila třetí příčku v osmifinálové skupině F a ve čtvrtfinále se střetneme
se Švédy. Myslím si, že je to hratelný soupeř. Když budou kluci hrát důsledně a hlavně čistě, mají
šanci na úspěch.

Bělorusko - Česká republika 0:3
Branky ČR: čajánek, Eliáš, Čajánek

Výsledky osmifinále:
Skupina E
Švédsko - Francie 6:3
USA - Švýcarsko

Skupina F
Slovensko - Norsko 3:2 p
Kanada - Finsko


Pardubice hlásí změny

2. května 2009 v 19:30 | Sejky37 |  Pardubický hokej
Vcelku překvapivá změna se týká obránce Honzy Snopka. Někdy kolem nového roku podepisoval nový kontrakt a i přesto v Pardubicích končí. Bude si hledat nové angažmá. Docela mě to překvapilo a nevím co v jeho odchodu bylo, ale takový je hokej. Vyšly na jevo různé spekulace, ale těmi se já rozhodně nezabývám. Díky Jéňo za vše a hodně štěstí v novém působišti!

Se Snopínem končí i odchovanec pardubického hokeje Michal Tvrdík. U něj asi rozhodlo, že už je tu hodně dlouho a nic moc nedokázal. Nikam se moc neposunul. U něj už se ví, že odchází na rok do Plzně.

Máme tu osmifinále

2. května 2009 v 19:23 | Sejky37 |  Hokej
Česká republika - Finsko 3:4
Branky ČR:
Rolinek, Blaťák, Kotalík

Máme na kontě první porážku. Včera s Finy jsme hráli velice vyrovnané utkání, možná, že jsme byli i lepší, ale pouze při hře 5 na 5 a to jsme ve druhé třetině bohužel moc často nehráli. Zbytečnými vyloučeními jsme dostali Finy zpět do zápasu, když už jsme vedli 3:1. Finové díky přesilovkám vyrovnali a dokonce i vyhráli. Chlapi si na to vylučování musí dát pozor, protože už nás nečekají žádní slabí soupeři.


Kanada - Česká republika 5:1
Branky ČR:
Hemský

Přišla i druhá porážka. S Kanadou jsme předvedli asi nejpříšernější výkon za poslední dobu.
První třetina by se dala ohodnotit jedním slovem, katastrofa! Kanadě stačily tři přesilovky a bylo po zápase. Až ve třetí třetině jsme se trošku zvedli, ale to už byl pozdě.


Česká republika - Slovensko 8:0
Branky ČR:
7. a 10. Jágr, 13.Blaťák, 16. a 30. Červenka, 31.Michálek, 39.Eliáš

Joo to byl zápas. Se Slovenskem to byl parádní výkon a takovýhle výsledek asi nikdo nečekal. Slováci včera odehráli skvělý zápas s Finskem, kde předvdli precizní obranu. My jsme prozměnu
naprosto propadli s Kanadou a ejhle, Slováky jsme přehráli rozdílem třídy. K ničemu jsme je nepustili a pohodlně jsme navyšovali skóre, které se zastavilo až na čísle osm! Bylo mi moc líto Jánka Lašáka, který se jako napotvoru postavil mezi slovenské tyče. Jánko čaroval, měl perfektní zákroky, ale chytat za takovou obranou to mu byl čert dlužen.

Češi si tímhle zápasem zajistili účast ve čtvrtfinále.

foto: idnes.cz

Osmifinálové výsledky:
Skupina F
Rusko - Švédsko 6:5 p
Švýcarsko - Lotyšsko 1:2 sn
USA - Francie 6:2
Francie - Lotyšsko 1:7
Skupina E
Bělorusko - Norsko 3:2 p
Kanada - Česko 5:1
Finsko - Slovensko 2:1 p
Česko - Slovensko 8:0